15.08.2010 22:08 - Възроденият Ботев стартира успешно

Ако действително някъде има отбор, който заслужава да носи прозвището "отбор на народа", то новият, свободен Ботев, е такъв. Дочакахме този миг. Да му се насладим.

Пътят е страшен, но славен...

Ботев удари Асеновец в драма

image

Ботев една не стъпи накриво в първия си мач от шампионата на Югоизточната "В" група. Пред 7 000 фенове на стадион "Христо Ботев", "канарчетата" биха с 2:1 с Асеновец, които играха през последния половин час с човек по-малко след червен картон на бранителя Пейчев. Първите три точки за тима на треньора Марин Бакалов дойдоха едва в 87-ата минута, когато точен срещу бившия си тим бе Ридван Хаджифейзула. В 17-ата Ботев дръпна в резултата след автогол на Кунчев. Бранителят не се ориентира при центриране на Недко Миленов и от няколксо метра прати кълбото в собствената врата.

"Жълто-черните" вдигнаха оборотите в началото на втората част, но нападателите нямаха шанс пред възпълничкият вратар Хърлев. На четири пъти и гредите помогнаха на асеновградчани след удари на Владо Байрев, Площаков и на два пъти при изстрели на Стефан Костадинов.

В 74-ата минута Асеновец изравни с воле на Мехмедали Мустафов. Таранът остана непокрит при изпълнение на корнер и безпроблемно отбеляза от линията на вратарското поле.

След това попадение "канарчетата" се вдигнаха на тотален щурм и логично се поздравиха с победата.

Ботев - Асеновец 1:0
1:0 Кунчев (17-автогол), 1:1 Мустафов (74), 2:1 Хаджифейзула (87)

Ботев: 23. Илия Николов, 17. Петко Фанев, 4. Владимир Байрев, 5. Ангел Рахов, 24. Антон Огнянов, 19. Васил Гуджев (89 - 2. Васил Василев), 22. Недко Миленов, 8. Пейо Батинов (65 - 16. Илиян Христев), 7. Светослав Асенов (56 - 18. Ридван Хаджифейзула), 9. Стефан Костадинов, 10. Иван Площаков.
Ст. треньор: Марин Бакалов
Асеновец: 1. Иван Хърлев, 5. Атанас Пейчев, 3. Димитър Витанов (46 - 2. Димитър Джонджуров), 4. Иван Кунчев, 18. Карим Ходжа, 14. Бахри Шакир, 13. Сезгин Али, 17. Айлин Яшар (65 - 15. Димитър Христев) , 11. Дениз Шакир, 9. Веселин Филипов (80-Стоян Момчилов), 10. Мехмедали Мустафов.
Ст. треньор: Г. Попиванов
Рефер: Лъчезар Йонов
Жълти картони: Пейчев (А)
Червен картон: Пейчев (А)